آمینو اسید

اسید های آمینه، چه نقشی در عضله سازی، کاهش وزن و تناسب اندام بازی می کنند؟  آمینو اسیدها چه اثری بر بدن شما دارند ؟
اسیدهای آمینه بلوک ساختمان پروتئین و همچنین بافت عضلانی می باشند و آنها نیز بخش عمده در فرایندهای فیزیولوژیکی مربوط به انرژی، بهبود، خلق و خوی،عملکرد مغز، عضلانی و همچنین در تلاش برای از دست دادن چربی را بازی می کند.
23 اسید آمینه وجود دارد و 9 اسید آمینه به عنوان اسید آمینه های ضروری که باید از مصرف مواد غذایی ما تامین شود طبقه بندی شده اند. دیگر اسید آمینه ها به عنوان غیر ضروری شناخته شده اند که بدن قادر خواهد بود از سنتز اسید آمینه های دیگر بدست آورد.
خوردن غذاهای پروتئینی از قبیل گوشت بدون چربی و محصولات لبنی بدون چربی، یا مصرف نوشیدنی های پروتئینی از رایج ترین راه های دریافت اسیدهای آمینه است. همچنین اسید های آمینه را می توانیم از سبزیجات و حبوبات بدست آوردیم.
پخت و پز نیز می تواند بر روی اسید های آمینه تاثیر بگذارد، برخی آنها کم و بیش حساس به حرارت هستند و ممکن است به اسید آمینه های دیگر تجزیه شوند.

اسیدهای آمینه و بدنسازی
به هنگام تمرین ، هورمون ها و مواد غذایی باعث رشد عضلات می شوند. لوسین، ایزولوسین و والین از اسیدهای آمینه مهم برای عضلات می باشند. بهترین زمان برای دریافت اسید های آمینه بلافاصله بعد از تمرین هنگامی که هنوز جریان خون در عضلات بالاست.